Nawigacja
Klasztor
  Rys Historyczny
  Wspólnota
Liturgia
  Msze św i nabożeństwa
  Ogłoszenia parafialne
  Intencje Mszalne
  Dni świąteczne nakazane
  Patronowie Polski
Parafia
  Dane parafii
  Patron parafii
  Dane adresowe
  Kancelaria
Duszpasterstwo
  Koło Żywego Różańca
  Ministranci
  Ruch Eucharystyczny
  Neokatechumenat
  FZŚ
  Chór
  Schola młodzieżowa
  Schola dziecięca
  Grupa pielgrzymkowa
  Duszpasterstwo chorych
MusicBox3
Play
Witamy na stronie wspólnoty kaliskiej

20 grudnia wspominamy:

20 grudnia wspominamy:
W Rzymie św. Zefiryna, papieża. Rządził nawą Piotrowa w latach 198—217. Występował energicznie przeciw błędom mo­narchisty cznym i modalistycznym, które zniekształcały wiarę w Trójcę Przenajśw. Zdaje się, że śmierci męczeńskiej nie poniósł, ale późniejsi, nie odróżniając poszczególnych faz prześladowań, uważali go za męczennika. W Martyrologium Hieronimiańskim umieszczony został pod dniem dzisiejszym.

W Antiochii świętych Makarego i Eugeniusza, kapłanów. Wystąpili publicznie przeciw Julianowi Odstępcy i dlatego wycier­pieli tortury, a potem zesłani zostali do Mauretanii. Prowadzili tam działalność misyjną. Męczeństwo przypisywano im zapewne w zna­czeniu szerszym.

W Torre del Greco, we Włoszech, bł. Wincentego Roma­no. Wcześnie odczuł powołanie kapłańskie. Wstąpiwszy do semi­narium, miał możność przysłuchiwania się Alfonsowi di'Liguori. W r. 1775 otrzymał święcenia i wrócił do miejscowości rodzinnej. Pracował odtąd gorliwie, współdziałając m. in. z misjami ludowy­mi. W r. 1794 zabrał się do odbudowy po zniszczeniach spowodo­wanych kolejnym wybuchem Wezuwiusza. W dwa lata później po­wierzono mu opiekę nad parafią. Pracował tam nie bez przeciw­ności, spowodowanych w dużej mierze ówczesnymi zmianami po­litycznymi. Zmarł w r. 1831 na zapalenie płuc, którego się naba­wił w czasie nowenny przed świętami. Beatyfikował go w r. 1962 Jan XXHI.

19 grudnia wspominamy:

19 grudnia wspominamy:
W Rzymie św. Anastazego I, papieża. Na stolicę Piotro­wa wstąpić pod koniec r. 399. Pierwszą sprawą, którą musiał roz­strzygnąć, były spory o Orygenesa. Papież energicznie potępił jego błędy, ale na potępienie Orygenesowego tłumacza, Rufina, przy­stać nie chciał. Biskupów afrykańskich zachęcał do kontynuowa­nia walki z donatyzmem. Cenili go współcześni, a Hieronim napi­sał: „Rzym nie zasłużył mieć go dłużej, by za rządów takiego bis­kupa nie została ścięta głowa, tj. stolica świata. Wkrótce bowiem po jego śmierci Goci zajęli Rzym i złupili". Śmierć Anastazego nastąpiła w r. 401.

W Tadcaster, w Anglii, św. Eleonory, nazywanej także Heleną albo — bardziej pierwotnie — Eiu. Wspomina o niej Wielebny Beda. Wiemy stąd, że była pierwszą mniszką z Ncrtumbii i że habit otrzymała z rąk św. Aidana. Zmarła około r. 657.

W Marsylii bł. Urbana V, papieża. Był zrazu benedyk­tynem u św. Wiktora. Przez jakiś czas wykładał w Paryżu prawo kanoniczne. Potem Klemens VI powierzał mu rozmaite legacje. W r. 1362 obrano go papieżem. Mimo to wiódł życie podobne do zakonnego. Z krajami Italii nadał miał niemałe kłopoty. Przyśpie­szyło to w r. 1367 jego powrót do Wiecznego Miasta. Tam też w dwa lata później przyjął wyznanie wiary cesarza Bizancjum, Jana V Paleologa. W r. 1370 znów przybył do Awinionu. Tam te­go samego roku zmarł, ale szczątki przewieziono do Marsylii. Je­go kult zaaprobował w r. 1870 Pius IX.

Wieniec 3

III Niedziela Adwentu

III Niedziela Adwentu

"Ja was chrzczę wodą, idzie natomiast mocniejszy ode mnie i ja nie jestem godny, aby rozwiązać rzemień Jego sandałów. On was ochrzci w Duchu Świętym i w ogniu.” (Łk,3,16)


Oczekujemy Mesjasza lecz Ten przychodzi niepodobny do tego, na jakiego czekano: rodzi się w stajni jako bezradne dziecko, mówi o niewidzialnym królestwie, które opiera się na miłości i dobroci, a nie na przemocy.


„Oto Ja Posyłam Mego Posłańca Przed Tobą Aby Ci Przygotował Drogę”(Mt11,10)

Pielgrzymki

PIELGRZYMKI

 Z Franciszkańskim Biurem Turystyczno-Pielgrzymkowym organizujemy

Pielgrzymkę do

  ZIEMI ŚW. – ŚLADAMI CHRYSTUSA

22.02 – 1.03.2015 (8 dni, samolot)

 Cena promocyjna: 2490 PLN i 80 USD

Uczestnicy pielgrzymki do Ziemi Świętej przywiozą do naszego kościoła relikwie skały Grobu Pańskiego, przekazane przez franciszkańską kustodię Ziemi Świętej.

 Szczegółowe informacje i zapisy u o. proboszcza, tel. 62 7677310.

 

Zapraszamy też do udziału w pielgrzymkach do:

Fatimy i Santiago de Compostela 16-23.03.2015 (8 dni, samolot)

cena: 3390 zł i 90 Euro

 Rzymu 16-20.03.2015 (5 dni, samolot)

cena: 2190 zł i 90 Euro

Adwent

Adwent

Adwent rozpoczyna w Kościele nowy rok liturgiczny. To wyjątkowy czas łaski, aby obudzić w nas taką nadzieję, która będzie ożywczą siłą do dźwigania i przeżywania nie łatwej przecież codzienności. (...)

To od ciebie już dziś zależy jak przeżyjesz ten Adwent. Co zechcesz zmienić w swoim życiu i postępowaniu. Bóg oczekuje: czystego ludzkiego serca, które kochając – nie rani i jak śnieżnobiały opłatek smakuje dobrocią.

Zapraszamy do zakładki Adwent , gdzie zamieszczone zostały informacje o symbolach związanych z okresem adwentu.

Życzymy miłej lektury

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Dokumenty
  Sakrament chrztu
  Sakrament Bierzmowania
  Sakrament małżeństwa
  Pogrzeb
LubiĘ to
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

14-05-2014 12:35
... Szeroki uśmiechI czyż po takim zbiegu można nie czuć się prowadzoną przez Pana? Alleluja!

14-05-2014 12:32
...le, w tym MARTWYM bezruchu." Str. 95 Dlaczego nie można wszystkiego napisać W JEDNYM!!! Szok

14-05-2014 12:30
BO Z TEJ ŚMIERCI ŻYCIE TRYSKA. Jakże dziękuję za te słowa! Pośrednio zapewne o. Andrzejowi S. ;-) Bo pierwszy jest Jezus. Zanim ujrzałam w naszym kościele...

14-05-2014 12:17
c.d. ...ten napis - przeczytałam w książce R. Peyreta o Marcie Robin te słowa: "I intensywną moc życia, strumienie żywej wody: moc, radość, światło, nadprzyrodzony rozum, STRUMIEŃ ŻYCIA w tym cie

19-04-2014 21:31
Jezus Chrystus Prawdziwie Zmartwychwstał. Alleluja!

Losowe foto
Copyright © 2012
White_n_Light Theme by: Smokeman
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2014 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.
Wygenerowano w sekund: 0.06